VAIMULIKUD

Kontakt: 5341 3394, marko.tiitus@eelk.ee

sündinud 06.09.1971, Tallinn
õpetajaordinatsioon 02.07.1999, Tallinna Piiskoplik Toomkirik

Marko Tiitus on lõpetanud G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli ning õppinud teoloogiat EELK Usuteaduse Instituudis ja Norra Luterlikus Teoloogiakõrgkoolis, kus omandas 1997 filosoofiamagistri kraadi usuteaduse alal. Alates 2005 jätkab ta õpinguid Tartu Ülikooli usuteaduskonna doktoriõppes, uurimisteemaks eestikeelse luterliku liturgia ajalugu XIX-XX sajandil.

Marko Tiituse ordineeris õpetajaametisse 02. 07. 1999 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peapiiskop Jaan Kiivit. 1999-2000 oli ta Tallinna praostkonna vikaarõpetaja, 2000-2005 EELK Juuru Mihkli koguduse õpetaja. Viljandi Jaani koguduse õpetaja on ta alates 01. 04. 2005. Vaimulikutöö kõrvalt on ta pidanud loenguid Concordia ülikoolis, Usuteaduse Instituudis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Alates 2001 on Marko Tiitus EELK Usuteaduse Instituudi tegeliku usuteaduse õppejõud, pidades loenguid liturgikast ning liturgia ajaloost ja juhendades liturgika ja homileetika praktikume. Ta on EELK Kirikukogu liige, EELK liturgiakomisjoni ja haridusnõukogu liige, EELK Vaimulike konverentsi juhatuse esimees. Alates 2007 on Marko Tiitus EELK Viljandi praostkonna praost ning alates 2010 Halliste Püha Anna koguduse hooldajaõpetaja.

Marko Tiitus on teinud kaastööd Raadio 7-le ja Eesti Luterliku Tunni Teenistusele ning on olnud aastaid ajalehe Eesti Kirik kolumnist.

Marko Tiitus on abielus Mirjamiga, peres kasvab 3 tütart: Elsbet Helena, Ingel Madleen ja Maarja Eliise.