HYVINKÄÄ KOGUDUS 100
26.-28.05.2017

Hyvinkää on üks meie sõpruspraostkonna Nurmijärvi  kogudustest. 100 aastat tagasi tekkisid seoses Helsingi-Hämeenlinna raudtee ehitamisega uus asula ja uus kogudus. Nüüd tähistavad nii Hyvinkää linn kui ka kogudus oma loomise aastapäeva. Pikka aega pidas noor kogudus oma jumalateenistusi raudteejaamas. Praegu Vanaks Kirikuks kutsutud hoone oli tollal kasutusel palvemajana. 1961.a valmis kaasaegne kolmnurgakujuline kirik, mis on Soome pühakodadest Helsingi Temppeliaukio kiriku (Kaljukiriku) järel enimkülastatud sakraalehitis.

Juubelipidustustel osalesid meie esinduse kõrval külalised Joškar-Olast, Peterburist, Ungari sõpruskogudusest Kecskemétist ning Horvaatia luterliku kiriku piiskop Branko Berić. Programmis oli pidulik koosolek, praost Ilkka Järvineni vastuvõtt ja aastapäeva jumalateenistus, millel jutlustas Espoo piiskop Tapio Luoma. Kavasse kuulus ka tutvumine Hyvinkääl tegutseva meediamisjoni "Sansa" tegevusega.