Viljandi praostkond

UUDISED

VILJANDI ORELIFESTIVAL 2020
12.07. - 06.09

Esmakordselt toimuval festivalil seguneb minevik olevikuga, sajanditevanune traditsioon tulevikunägemustega, kuninglikud orelihelid ootamatute kooskõlade ja uudsete lahendustega.
 Surnuaiapühad EELK Viljandi praostkonnas

Loe lähemalt »
 EELK Paistu Maarja kogudus kuulutab välja loomingulise stipendiumi konkursi vaimuliku muusika kontserdikava omandamiseks.

Loe lähemalt »
 PRESSITEADE Viljandimaa kirikutes peetakse eelolevatel nädalatel erakorralisi palvepäevi.

Loe lähemalt »
 Sõpruspraostkonna esindajad Tuusulast külastasid meie praostkonda

Kahel päeval külastasid meie praostkonda 18 Tuusula praostkonna esindajat
Loe lähemalt »
 EELK Paistu Maarja koguduse loominguline stipendiumikonkurss kiriku palveküünalde aluse valmistamiseks
23.04 - 01.07.2019

EELK Paistu Maarja kogudus kuulutab välja loomingulise stipendiumikonkursi Paistu kirikusse palveküünalde aluse valmistamiseks

EELK Viljandi praostkond
Pikk 8, 71003 Viljandi
viljandi@eelk.ee

Hea kaasteeline!
Tere tulemast Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Viljandi praostkonna kodulehele. Meie praostkond koosneb 14 kogudusest ning hõlmab lisaks Viljandile ja Mulgimaale ka Viljandimaa põhjapoolseid kihelkondi, ulatudes Mõisakülast kuni Põltsamaani.  Siinne kiriku- ja kultuurielu on olnud viljakaks pinnaseks meie usulisele ja rahvuslikule ärkamisele, Viljandimaa kogudusi on teeninud sellised suurmehed nagu Villem Reimann ja Jaan Lattik ning kirikumuusikute ja heliloojate Kappide suguvõsa.
Pikk 6, 71003 Viljandi  | viljandi@eelk.ee