Jõulujumalateenistused Viljandi praostkonnas

In memoriam Raivo Asuküla 28.02.1948 - 16.08.2023
23.08.2023

Aja ja igaviku Jumal on kutsunud enese juurde vaimuliku,
reservohvitseri ja kaitseliitlase Raivo Asuküla, kes oli 27 aastat Paistu
Maarja koguduse õpetaja ja hingekarjane.
 Surnuaiapühad EELK Vijandi praostkonnas

EELK Viljandi praostkonna laulupäev
17.06.2023

Tulemas on EELK Viljandi praostkonna laulupäev
 Viljandi Orelifestivali kava
06.07.2023 - 06.08.2023

Loe lähemalt »
 VILJANDI JAANI KOGUDUS ANNAB ESIMESED TÄNUMEDALID JAAN TAMMSALULE JA LEILI WEIDEBAUMILE.
27.12.2022 kell 17.00

EELK Viljandi Jaani koguduse nõukogu asutas koguduse juubeliaastal tänumedali, mida hakatakse andma isikutele, kes on oma tegevusega edendanud kristlikke väärtusi ning andnud märkimisväärse panuse Viljandi Jaani koguduse ja Viljandi linna heaks. Esimesed tänumedali saajad on endine Viljandi Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu ja kiriku perenaine Leili Weidebaum. Tänumedalid antakse üle Viljandi Jaani koguduse 550. aastapäeva jumalateenistusel, 27.12.2022 kell 17. Pidulikul jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Urmas Viilma.
Loe lähemalt »
 FRANTSISKUSEPÄEVA KONVERENTS: KAS FRANTSISKUS ELAB MEIS EDASI?

Lõppes III Viljandi Orelifestival
07.07.2022 / 07.08.2022

Seekord sai festivalist osa ligi 700 inimest. Täpsemalt 667. Eelnevate festivalidega võrreldes torkab silma välisesinejate rohkus. Osales kuus muusikut  Itaaliast ja üks Austriast.
 Algab III Viljandi Orelifestival
7. juulist 7. augustini 2022

Rahvusvaheline festival hõlmab Viljandi praostkonna kirikuid ning kestab kuu aega, 7. juulist 7. augustini.
Loe lähemalt »
 17. juunil tähistas 75. sünnipäeva Halliste koguduse kauaaegne organist Reet Soosaar.

Suri Bramsche kirikuringkonna Eesti-suhete üks eestvedajaid Detlev Dreher
1995. mais oli Detlev esimest korda Eestis. Juba sama aasta novembris oli ta taas humanitaarabi koormaga Viljandis. Ja siis jälle ja jälle ja nii paarkümmend aastat oli ta kas ise Eestis või siis meid Bramsches vastu võtmas. Detlevi kodu ja süda oli meile alati avatud.
 Surnuaiapühad Viljandi praostkonnas surnuaedades 2022

Viljandi praostkond tunnustas kauaaegset Paistu koguduse töötegijat Maie Sultsi
04.04.2022

04. juunil pühitses kauaaegne Paistu koguduse töötegija Maie Sults oma 80. sünnipäeva. Sel puhul käisid Maiet tema kodus õnnitlemas praost Marko Tiitus, Paistu koguduse õpetaja Allan Kährik, endine koguduse õpetaja Raivo Asuküla ja koguduse juhatuse liikmed.

EELK Viljandi praostkond
Pikk 8, 71003 Viljandi
viljandi@eelk.ee

Hea kaasteeline!
Tere tulemast Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Viljandi praostkonna kodulehele. Meie praostkond koosneb 14 kogudusest ning hõlmab lisaks Viljandile ja Mulgimaale ka Viljandimaa põhjapoolseid kihelkondi, ulatudes Mõisakülast kuni Põltsamaani.  Siinne kiriku- ja kultuurielu on olnud viljakaks pinnaseks meie usulisele ja rahvuslikule ärkamisele, Viljandimaa kogudusi on teeninud sellised suurmehed nagu Villem Reimann ja Jaan Lattik ning kirikumuusikute ja heliloojate Kappide suguvõsa.