VILJANDI PRAOSTKOND TUNNUSTAS KAUAAEGSET PAISTU KOGUDUSE TÖÖTEGIJAT MAIE SULTSI
04.04.2022

04. juunil pühitses kauaaegne Paistu koguduse töötegija Maie Sults oma 80. sünnipäeva. Sel puhul käisid Maiet tema kodus õnnitlemas praost Marko Tiitus, Paistu koguduse õpetaja Allan Kährik, endine koguduse õpetaja Raivo Asuküla ja koguduse juhatuse liikmed.

Õpetaja Allan Kährik iseloomustab juubilari: „Maie on olnud EELK Paistu Maarja koguduse juhatuse liige kaua aastaid, samuti on ta olnud juhatuse esinaine. Maie on olnud organist vastavalt vajadusele – kaua aastaid. Maie on ka hoidnud kantseleid ja toimetanud humanitaarabiga, toimetanud kirikuvahina – pole vist tööd, mida Maie kirikus teinud poleks. Kogudusega on ta olnud seotud lapsest saadik, olles põlvkondade järjepidevuse kandja (ka Maie ema ja vanema olid koguduseliikmed). Võib öelda, et Maie üks elutöödest on olnud Paistu koguduse eest seismine ja selle koguduse hoidmine. Maie on Paistu Maarja koguduse raudnael, koldehoidja ja hea haldjas.”

Praost Marko Tiitus andis Maie Sultsile üle Viljandi praostkonna tänukirja pikaajalise ja ustava teenimise eest.