HEA KAASTEELINE!

Tere tulemast Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Viljandi praostkonna kodulehele. Meie praostkond koosneb 14 kogudusest ning hõlmab lisaks Viljandile ja Mulgimaale ka Viljandimaa põhjapoolseid kihelkondi, ulatudes Mõisakülast kuni Põltsamaani.  Siinne kiriku- ja kultuurielu on olnud viljakaks pinnaseks meie usulisele ja rahvuslikule ärkamisele, Viljandimaa kogudusi on teeninud sellised suurmehed nagu Villem Reimann ja Jaan Lattik ning kirikumuusikute ja heliloojate Kappide suguvõsa.  Viljandimaa inimesed on osanud hoida ja väärtustada esivanemate poolt rajatud pühakodasid – selle tunnistuseks on pärast II Maailmasõda taastatud kirikud Põltsamaal, Viljandis, Hallistes ja Mõisakülas.

Meie kogudused on ka täna vaimulikuks koduks paljudele viljandimaalastele, kes on leidnud kristlikus sõnumis ja pärandis toetuspunkti muutuvas maailmas ning elu mõtte, mis annab julguse ja rõõmu armastada, loota, usaldada ja maailma paremaks muuta. Soovin, et sa leiaksid meie kodulehelt sind huvitavat infot meie kirikute, koguduste, vaimulike, töötegijate ja ühiste ettevõtmiste ning traditsioonide kohta.  Veel enam aga kutsun sind: oma silm on kuningas. Tere tulemast meie kirikutesse ja kogudustesse, kus võime leida sootuks muud ja palju olulisemat kui see, mida antud ajahetkel arvame end otsivat.

Õnnistust ja rahu!

Marko Tiitus