NÄITUS KIRIKUSÜMBOLITEST LÕPETAS VILJANDI MUUSEUMIS JA JÄTKUB EKSPOSITSIOONINA ERINEVATES KOGUDUSTES
23.11.13

Viljandi muuseumis 10. oktoobrist 23. novembrini eksponeeritud näitus sümbolitest Viljandi praostkonna kirikutes "Igaviku märgid - sümbolitesse talletatud tarkus" on olnud väga edukas. Näitust külastas üle 600 inimese ning sellega kaasnenud loengutel osales üle 50 kuulaja.

Näitusel oli fotode ja eksponaatide abil kajastatud erinevad sümbolid Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Viljandi praostkonna kirikutest – Helmest, Hallistest, Karksist, Kolga-Jaanist, Kõpust, Mõisakülast, Paistust, Pilistverest, Põltsamaalt, Suure-Jaanist, Taageperast, Tarvastust ja Viljandist.

Näitus oli suunatud erinevatele vanuserühmadele asjaarmastajast professionaalini; koolidele  ajaloo-, kodu- ja kultuuriloo ning usundiõpetuse õppekäikudeks põhikooli II–III astme ja gümnaasiumi õppekavade järgi. Koolidel oli vastavalt kokkuleppele näituse koostajaga võimalik tellida vastavaid loenguid ja tundide läbiviimisi.

Peale mahavõtmist jätkab ekspositsioon ome rändu erinevates kogudustes.

Näituse idee autor, koostaja ja projekti juht on Hedi Vilumaa.
Näituse fotode autorid on Jaan Männik, Tanel Voormansik ja Hedi Vilumaa.
Korraldavasse toimkonda kuuluvad Hedi Vilumaa, Kristi Sääsk ja Janis Tobreluts

Vaata ka pilte meie kodulehe pildigaleriis