Avaleht
Uudised
Viljandi praostkond
Juhid ja töötegijad
Kogudused
Vaimulikud
Jumalateenistused
Leer
Kiriklikud talitused
Muusika
Traditsioonid
Koostööpartnerid
Jutlused ja tekstid
Galerii
 
 
UUDISED
VILJANDI PRAOST KANDIDEERIB PEAPIISKOPIKS
26.11.2014

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Viljandi praostkonna sinod seadis peapiiskopi kandidaadiks Viljandimaa praosti Marko Tiituse.

 

42aastane Marko Tiitus on Viljandi Jaani koguduse õpetaja olnud alates 2005. aastast ning Viljandimaa praost alates 2007. aastast. Lisaks teenib ta hooldajaõpetajana Halliste Püha Anna kogudust ning on EELK Usuteaduse Instituudis praktilise teoloogia lektor.

Ta on avaldanud teadusartikleid liturgikast ja liturgia ajaloost ning õpib Tartu Ülikoolis doktoriõppes. Marko Tiitus on Viljandi linnavolikogu liige ja kultuurikomisjoni aseesimees.

Uus peapiiskop valitab kirikukogu 26. novembril. Kogusse kuuluvad kõigi praostkondade praostid ja sinodite saadikud.
Iga praostkonna sinodil on õigus seada üles üks peapiiskopi kandidaat. Peapiiskopiks võib kandideerida EELK vaimulik, kes on teeninud preestrina ehk kirikuõpetajana vähemalt 15 aastat.

Praegu on peapiiskopi kandidaatidena üles seatud EELK kantsler Urmas Viilma, Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander, Tartumaa praost Joel Luhamets, Läänemaa praost Tiit Salumäe ja Viljandimaa praost Marko Tiitus.

Vastavalt kirikuseadustikule siirdub EELK praegune peapiiskop Andres Põder tänavu sügisel 65 eluaasta täitudes emerituuri.

← kõik uudised   ↑ üles
Pikk 6, 71003 Viljandi  | viljandi@eelk.ee