VILJANDI JAANI KOGUDUSE LASTEMAJAS TOIMIB LASTEHOID
10.04.2014

Viljandi Jaani koguduse lastehoid alustas tegevust 31. märtsil  2014. Majas on ruumi kümnele 1,5-6aastasele lapsele. Lisaks lepingulisele  lapsehoiule pakume ka tunnihoiuteenust. Jaani Lastemaja lastehoid on põhineb kristlikel väärtustel ning toetab pere terviklikkust.  Sellega soovib kogudus luua lisaväärtust kogukonna terviklikul toimimisel: toetada peresid ja vanemlikke oskusi ning osaleda kristlikele väärtustele rajatud uue põlvkonna kasvatamisel. Lastehoiu töötajad on Jaani Lastemajas sisustanud hubased ja toredad mängutoad, soetanud  uusi mänguasju ning vahendeid käeliseks tegevuseks.

Lastehoiu käivitamisel on abiks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt rahastatud projekt „Vanemlust toetav lapsehoiuteenus Viljandimaal”, milles osalevad partneritena  Viljandi linn ja Viljandi vald. Lisaks lapsehoiuteenusele pakume lapsevanematele nõustamist, soovi korral saab osa võtta  Jaani kirikus toimuvatest lastehommikutest ja suvel toimuvast perelaagrist. Lastega tegelevad rõõmsameelsed ja pühendunud lapsehoidjad, kes on läbinud vastava  ettevalmistuse. Lapsehoiuteenus on tasuline, kuid lapsevanemal on võimalik kohalikult  omavalitsuselt taotleda lapsehoiutoetust.

Info:
Maarja Niinepuu