EELK VILJANDI PRAOSTKONNA SINOD
03.04.2017

Oluliseks märksõnaks sinodil oli eesootav haldusreform. „Oleme kirikuna sügisest täiesti uues olukorras. Siiani oli enamasti igas omavalitsuses üks kogudus, nüüd laienevas Viljandi vallas koguni viis, ehk Tarvastu, Kolga-Jaani, Paistu ja ka linnas asuvad Jaani ja Pauluse kogudused,“ märkis Viljandimaa praostkonna praost Marko Tiitus. Uues olukorras peaksid Tiituse arvates kogudused juhtide ja õpetajate tasandil kokku leppima kõneisikud, kes uute omavalitsusjuhtide poole pöörduvad. Ühelt poolt puudutab see võimalikke tegevustoetusi, teisalt hooldekodude ja hoolekandeasutuste teenimist ning avalikke sündmusi nagu jõulude tähistamist ja muud, kuhu kirikut on senini kaasatud. Joel Luhamets rõhutas, et vaimulikud peavad ühendvalla tekkimisel olema aktiivsed ja looma häid suhteid.

Ühtlasi valiti sinodil üle nelja aasta taas uued saadikud, kes hakkavad praostkonda esindama Kirikukogus. Valituks osutusid Põltsamaa koguduse õpetaja ja abipraost Markus Haamer, Viljandi kutseõppekeskuse direktor Tarmo Loodus ja maaeluministeeriumis töötav Helve Hunt Viljandi Jaani kogudusest.