PRESSITEADE VILJANDIMAA KIRIKUTES PEETAKSE EELOLEVATEL NÄDALATEL ERAKORRALISI PALVEPÄEVI.

EELK Viljandi praostkond

PRESSITEADE

18. märts 2020

Viljandimaa kirikutes peetakse eelolevatel nädalatel erakorralisi palvepäevi.

EELK kirikuseadustiku § 26 alusel kuulutas peapiiskop Urmas Viilma välja üleüldised palvepäevad: 18. märtsil, 20. märtsil, 25. märtsil, 27. märtsil, 1. aprillil

ja 3. aprillil 2020. 1. Palvepäevadel kirikud hoida külastusteks avatud seal, kus see osutub võimalikuks. Palvepäevadel helistada keskpäeval kell 12 ja pärastlõunal kell 15 viis kuni kümme minutit kirikukelli, et kutsuda inimesi üles oma usus püsima, rõõmsalt oma usku tunnistama, aga ka meelt parandama ja palvetama. Palvepäeva kellahelinana kasutada jumalateenistusele ja palvusele kutse kella ning vältida leina- ja mälestuskellade helistamist.

Viljandi praost Marko Tiitus ütles, et kõigis Viljandimaa kirikutes helistatakse neil päevadel kirikukelli vastavalt võimalustele, suuremates linnakirikutes kell 12 ja kell 15, väiksemates maakirikutes, näiteks Hallistes ja Kõpus kell 12. „Kolmapäev ja reede on kiriklikus pärimuses iganädalased paastu- ja palvepäevad, kolmapäeval on meenutatud Jeesuse äraandmist Juuda poolt ning reedel tema ristilöömist ja surma. Murrangulistel hetkedel ka kriisiaegadel on kirik ikka kutsunud rahvast ühiselt palves ja usalduses Jumala poole pöörduma. Kuna avalikud jumalateenistused on praegu keelatud, siis kutsume inimesi palvetama oma kodudes. Samuti on osade kirikute, näiteks Viljandi Jaani ja Pauluse kirikute uksed palvepäevadel avatud, et inimestel oleks võimalik tulla pühakotta isiklikuks eraviisiliseks palveks. Kuid iga inimene, kes kuuleb neil päevil oma kodukiriku kelli helisemas, võiks korraks peatuda, ja kasvõi lühikese palve Jumalale öelda ning kõigile haigetele tervenemist ja meie rahvale õnnistust paludes,“ ütles Tiitus.

Peapiiskopi otsuse põhjal tuleks palvepäevadel palvetada selle eest, et

Jumal halastaks patuse maailma peale ja näitaks valgust koroonaviiruse levi-

kuga kaasnenud ülemaalisest kriisist väljumiseks;

- palvetada kõigi viiruse tõttu igavikku lahkunud inimeste hingede pärast;

- palvetada, et Jumal tervendaks haigestunud;

- paluda õnnistust arstidele ja meditsiinipersonalile, kes haigeid ravivad ja nende eest hoolitsevad;

- palvetada kõigi ametikandjate, ametnike ja otsustajate pärast, kes riigi ja kohalikul tasandil kriisi lahendamise nimel ööpäevaringselt tegutsevad, ning et Jumal annaks neile kannatlikku ja tasakaalukat tarka meelt õigete sammude astumiseks ja otsuste langetamiseks;

- palvetada kristliku usu ja Kristuse kiriku töö eest maailmas ja Eestis, et kirikuliikmete, koguduste vabatahtlike abiliste, kirikutöö tegijate ja vaimulike jõud ei raugeks Jumala teenimisel ning ligimeste kaudu ühiskonna teenimisel;

- palvetada kõigi inimeste hingerahu ja meelekindluse pärast;

- paluda Issanda Jeesuse Kristuse nimel, lahendust keerulisele olukorrale Eestis ja kogu maailmas.

Lähem info : praost Marko Tiitus, +37253413394l